Zarządzanie czasem i zadaniami w branży budowlanej. Myślenie projektowe – cz.4

Warto tak właśnie patrzeć na naszą pracę. Po pierwsze docenicie w pełni swoje kompetencje pozwalające na prowadzenie złożonych procesów, a nie tylko realizację prostych zadań. Ponadto myślenie projektowe strukturyzuje zadania, wskazuje, że na drodze do sukcesu jest więcej niż jedno zadanie, a wszystkie te małe kroki stanowią logiczną całość. Dzięki tej perspektywie możemy świadomie planować wszystkie elementy procesu, analizować potrzeby każdego etapu budowy domu w zakresie sprzętu, materiałów, ale także, albo przede wszystkim ludzi. A może na jakimś etapie pomocnym narzędziem okaże się system do zarządzania zadaniami. Mimo tego, że składa się z elementów, etapów, projekt stanowi spójną całość. Każdy kto realizuje tego typu przedsięwzięcia musi odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Podstawowe to: co jest do zrobienia? To pytanie o generalny cel i planowany efekt, ale też cele etapów pośrednich. Drugie pytanie brzmi: po co? Tu istotne jest zrozumienie czemu służy nasze działanie, dlaczego się go podejmujemy. Oczywiście, jest to nasza praca, zarabiamy pieniądze, ale być może są jeszcze jakieś inne cele no z poziomu wartości, które mogą stać się ważnym elementem budowania naszego zespołu, jego etosu i motywacji. Ostatnie pytanie to: jak? Tu musimy przeanalizować potrzeby. Sprzęt, materiały, a przede wszystkim ludzie – to odpowiedzi na to pytanie. W tym pytaniu zawiera się także temat metod realizacji, rozwiązań technicznych, zastosowanych rozwiązań. Kiedy mamy świadomość wszystkich elementów procesu, elementów budowy domu, czy montażu instalacji, możemy być pewni, że jego realizacja będzie łatwiejsza i sprawniejsza. Planowanie i racjonalne gospodarowanie czasem przynosi wiele korzyści i pozwala zminimalizować zagrożenia i bariery. 

Zapraszam do przetestowania Demo oraz bezpłatnej prezentacji online.

Wersja mobilna instalator365 już jest!

Wersja mobilna już działa! Przydzielanie zadań pracownikom jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Teraz dzięki aplikacji mobilnej mobilny pracownik może mieć dostęp do swojego kalendarza i podstawowych danych o inwestycji oraz klientach. Aplikacja działa na różnych systemach operacyjnych, takich jak IOS i Android, i jest dostępna dla wszystkich urządzeń obsługujących przeglądarki, takich jak Chrome, Safari, Samsung czy Firefox.

Przeczytaj więcej

CRM w Instalator365

CRM, czyli Customer Relationship Management, to system zarządzania relacjami z klientami, którego celem jest poznanie klientów i dostarczanie im lepszej obsługi. Dzięki programom CRM można łatwo zarządzać bazą danych klientów, procesem sprzedażowym oraz planować działania marketingowe.

Przeczytaj więcej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Napisz do nas!