Najczęściej zadawane pytania

Branża budowlana rozwija się w niewyobrażalnie szybkim tempie. Dzięki postępowi technicznemu inwestorzy mają dostęp do nieskończonej ilości nowych rozwiązań. Bez wielu z nich nie są w stanie w ogóle wyobrazić sobie dnia w swoim wymarzonym domu. Zapewnienie takiego komfortu dla klientów końcowych to nie łatwe zadanie dla instalatorów. Praca na wysokich obrotach, kilka otwartych inwestycji, krótkie terminy umów, nieprzewidywalne ceny materiałów oraz rywalizacja z konkurencją niesie za sobą skutki uboczne. Do takich należą m.in. stres, brak czasu, wypalenie zawodowe. To tylko część problemów, dlaczego zdecydowaliśmy się rozwijać program Instalator365.

Nie mam czasu na biurokrację

Często najlepsi instalatorzy, przyznają, że nie prowadzą żadnej ewidencji swojej pracy. Tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, tylko kolejne budowy i następne instalacje. Kiedy znaleźć czas na papierologię? Wystarczy tylko kilka minut dziennie na uzupełnienie danych w Instalator365. Po pierwszym miesiącu już widać efekty, a te kilka minut daje ogromny spokój, że wszystko jest na swoim miejscu. W jednym programie jest klient, oferta, notatki, wykonanie inwestycji, zdjęcia, przypomnienie o serwisie. Oferta, inwestycja oraz serwis (urządzenia) są podpięte do klienta.
 • Klienci
 • Oferty
 • Inwestycje
 • Urządzenia
 • Serwis

Chaos - używam wielu narzędzi

Wiele firm instalatorskich ma poczucie chaosu. Gromadzą dane w wersji elektronicznej, a nawet analogowej, chociaż są świadomi, że można lepiej zarządzać informacjami. W Instalatorze365 da się sprawnie połączyć bazy klientów (na etapie sprzedaży) i bazy realizowanych inwestycji z kalendarzem (czyli zadaniami) oraz plikami (ofertami, rysunkami technicznymi, zdjęciami z wykonanych inwestycji). Cały proces kończy się cyklicznymi przypomnieniami o serwisie.
 • CRM
 • Budowa
 • Serwis

Chciałbym prowadzić swoje biuro online

Wiele firm instalatorskich ma poczucie chaosu. Gromadzą dane w wersji elektronicznej, a nawet analogowej, chociaż są świadomi, że można lepiej zarządzać informacjami. Instalator365 powstał na doświadczeniach kilkunastu firm instalatorskich, z branży budowlanej. Nie ma co ukrywać budowlanka jest specyficzną branżą, Instalator365 rozumie jej potrzeby. W 2017 wyszła pierwsza wersja programu. Program jest stale rozwijany i dopasowywany do potrzeb naszych klientów.
 • To-do
 • Kalendarz
 • Notatki
 • Komunikacja
 • Dysk
 • budowlanka

Popularne aplikacje nie sprawdzają się dla instalatorów.

Firmy tracą czas na uzupełnianie i zarządzanie zadaniami w kilku programach np. Excel, lista to-do, kalendarz online, dysk, notatki, komunikator, CRM. Takie podejście podnosi koszty operacyjne firmy, gdyż część informacji się powiela. Podsumowując nie ma możliwości zarządzania firmą instalatorska tylko w jednym z popularnych na rynku programów, trzeba używać kilku. Instalator365 to współdziałające aplikacje dedykowane dla małych i średnich firm instalatorskich, opierające się na kilkuletnich doświadczeniach w branży instalatorskiej. Instalator365 zastępuje Excel, listę to-do, kalendarz online, dysk, notatki, komunikator, CRM. Dzięki temu, że wszystkie funkcje są w jednym miejscu, podnosi się efektywność co bezpośrednio wpływa na zarządzanie czasem.
 • Aplikacje 
 • Chmura 
 • Czas
 • Efektywność
 • Oszczędności 

Sprzedaż, nie wiem jak to ogarnąć?

Część firm prowadzi swoje procesy handlowe w zewnętrznych programach CRM, płacąc za to wysoki abonament. Chociaż możliwości tych programów są spore to większość funkcji jest przez nich niewykorzystywana, gdyż nie są one dopasowane do branży budowlanej. Jest też spora część przedsiębiorstw prowadząca swoją dokumentację w kilku tabelach jednocześnie. W Instalator365 każda firma ma możliwość gromadzenia informacji, od momentu sprzedaży poprzez realizację inwestycji, kończąc na serwisowaniu. To wszystko możliwe jest dzięki zastosowaniu kilku aplikacji w jednym programie. W prostym CRM prowadzimy sprzedaż (weryfikujemy etap) oraz gromadzimy dane o klientach. Dodatkowo możemy utworzyć użytkownika „handlowca” – który zajmuje się tylko Klientem i ma ograniczony dostęp do wyświetlania informacji.
 • Zarządzanie
 • Sprzedaż
 • Filtry
 • Klienci
 • Handlowiec
 • Oferty

Nie mam czasu na klikanie w I365

Nieważne w jaki sposób prowadzisz dokumentację swojej firmy, ale zajmuje Ci to określony czas. Instalator365 nie dokłada Ci dodatkowych obowiązków, jedynie usprawnia i harmonizuje Twoją pracę. Faktycznie w obecnej chwili możesz nie mieć czasu nawet na prezentację Instalatora365, ale zmiany są nieuniknione. Poświęcając kilkanaście minut dziennie, już po paru tygodniach możesz mieć przewagę nad tymi instalatorami, którzy dalej działają w chaosie. Z Instlatorem365 odzyskujesz czas rozproszony na używanie wielu narzędzi, powielanie tych samych informacji oraz nieefektywną komunikację. W pierwszych tygodniach wspieramy proces zmian, oferując krótkie szkolenia online oraz wsparcie podczas wdrożenia Instalatora365. Pomagamy również uzupełniać dane, bo wiemy, że początek wdrożenia nie jest łatwy.
 • Zmiany
 • Porządek
 • Biuro
 • Wsparcie

Nie lubię tabelek.

Nie kończące się tabelki: z klientem, z ofertą, z inwestycją i jeszcze te z serwisem. W każdej pojawia się ten sam Kowalski. Pliki powtarzają się kilkukrotnie: oferta, specyfikacja. Do tego dochodzą projekty, rysunki oraz zdjęcia z realizacji. W Instalator365 klienta wpisujesz tylko raz. Możesz podpiąć do niego całą posiadaną dokumentację: ofertę, inwestycję i serwis. W naszej aplikacji łatwo wyszukasz potrzebne dane, używając różnorodnych filtrów.
 • Klient
 • Oferta
 • Inwestycja
 • Serwis
 • Wyszukiwanie

Nie lubię zmieniać planów

Urlopy czy choroby to normalne sytuacje związane z prowadzeniem firmy. Nikt nie lubi zmieniać ułożonych planów czy terminów instalacji. Przy większej ilości osób w Firmie pojawia się potrzeba optymalnego narzędzia do pracy z kalendarzem. Firmy zarządzające kilkunastoma instalatorami szukają narzędzia, które pozwoli zautomatyzować wykonanie instalacji. W Instalatorze365 instalator dostaje zlecenie z adresem, pobiera materiał, wykonuje swoją pracę, kończy zdjęciami i protokołem-formularzem poprawnej instalacji. Rozliczanie całej tej pracy podpięte jest pod konkretną inwestycję, za pomocą kilkunastu kliknięć. W kalendarzu można przydzielać zadania z różnych etapów inwestycji, dzięki temu w kilka minut można zaplanować cały tydzień albo nawet miesiąc.
 • Planowanie

Inne pytania

W przypadku awarii w Instalator365 możesz szybko wyszukać klienta w bazie danych po adresie, numerze telefonu, czy nawet inwestycji. W naszym programie natychmiast masz dostęp do zdjęć i notatek z realizacji, które możesz sprawnie przekazać ekipie serwisowej.

Dlatego właśnie powstała wersja mobilna, z dostępem do podstawowych informacji oraz potrzebnych funkcjonalności. Instalator na budowie ma możliwość szybko i bezpośrednio dodać zdjęcia z realizacji oraz zapisać podsumowanie swoich prac. Łatwa obsługa Instalator365 oszczędza cenny czas instalatorom. Podobnie jest z handlowcem, który na budowie może zrobić pierwsze zdjęcia i podpiąć pod konkretnego klienta.

Moduł inwestycja umożliwia kontrolowanie oraz zbieranie wszystkich informacji o realizowanej inwestycji. Kompleksowe podejście do realizacji inwestycji jest możliwe dzięki tworzeniu własnych zakresów prac na budowie (szeroka oferta wykonawcza) oraz intuicyjnemu zarządzaniu zadaniami przypisanymi do pracowników terenowych. Dzięki automatyzacji pracy i formularzom znacznie redukujemy czas związany z wykonywaniem powtarzających się czynności- kontrolna lista zadań do wykonania przez instalatora. Dysk online zapewnia dostęp do plików, dla odpowiednich użytkowników. Zdjęcia, oferty czy rysunki są od razu dostępne, gdy ich potrzebujesz. Instalator365 usprawnia komunikację pomiędzy zlecającym zadania a pracownikami w terenie, którzy mogą sprawdzić je na swoim telefonie z dowolnego miejsca.

Tak! Spełniamy najwyższe standardy niezbędne do bezpiecznego przechowywania i archiwizowania danych w Instalator365. Dostęp do usługi internetowej i programu możliwy jest wyłącznie poprzez szyfrowane połączenie SSL, autoryzowane odpowiednim certyfikatem. Wszystkie dane umieszczone są na serwerach znajdujących się na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Kopie zapasowe danych tworzone są nie rzadziej niż co 24 godziny, archiwizowane w niezależnej infrastrukturze serwerowej i utrzymywane przez okres nie krótszy, niż 14 dni od dnia utworzenia kopii zapasowej.

Instalator365 umożliwia dowolną konfigurację dostępową dla Twoich pracowników: instalatorów, sprzedawców czy obsługi biura. Sam określasz do jakich danych konkretni użytkownicy będą mieli dostęp.

Tak! Stale dodajemy nowe funkcjonalności i usprawniamy już istniejące. Instalator365 szybko się rozwija, również dzięki informacjom uzyskanym od użytkowników. Te drobne poprawki sprawiają, że Instalator365 jest stale doskonalony i przyjazny w obsłudze.
Dla większych firm wprowadzamy dodatkowo płatne funkcje Enterprise, dostosowane do ich indywidualnych uwarunkowań. Z takiego rozwiązania serwisu korzysta już duży producent rekuperatorów, nadzorując zarówno sprzedaż, produkcję i serwis. Z kolei jedna bardzo duża firma instalatorska ma wiele dodatkowych okien i funkcji.

Instalator365 współpracuje z internetowym operatorem wysyłki sms, firmą smslabs. Wiadomość sms wysyłana jest do klienta z wykorzystaniem numeru telefonu zapisanego w naszej bazie danych. Prosimy o informację, przed założeniem konta w smslabs.

Jesteśmy pewni, że dzięki Instalator365 Twoja praca będzie bardziej zorganizowana dzięki czemu Twoja firma będzie się rozwijać i zyskasz więcej czasu:

dla rodziny, na jeszcze więcej pracy, na rozwój firmy, na wakacje…

Napisz do nas!