Zarządzanie czasem i zadaniami w branży budowlanej. Delegowanie zadań – cz.7

Ta trudność może stać się barierą w rozwoju waszej firmy, źródłem przeciążenia osoby, która bierze na siebie wszystkie obowiązki i napięć w zespole, do którego czasem mamy ukryty żal, że nie włącza się w naszą pracę. Bywa i tak, że to członkowie zespołu czują się odsunięci trochę tak, jakby nie ufano ich możliwościom. Przede wszystkim bądź pewien, że sukces osiąga się tylko poprzez współdziałanie. Współpraca ma wiele dobrych stron, choć nie zawsze jest łatwa. Przynosi jeden podstawowy efekt: większą wydajność podczas montażu instalacji elektrycznych lub grzewczych. To oczywiste, bo jeśli tę samą pracę podzielimy na więcej osób, zostanie wykonana szybciej i można będzie zdecydować: czy zyskujemy czas na odpoczynek, czy może chcemy sięgnąć po więcej. Żeby jednak zespół działał sprawnie, spełnionych musi być kilka warunków. Przede wszystkim każdy z członków zespołu musi wiedzieć, co konkretnie ma zrobić – jakie są etapy budowania domu. Cel podejmowanych wysiłków powinien być jasny, przebieg zrozumiały. Oczywiście także miejsce pracy i wszelkie niezbędne narzędzia, czy materiały, także środki bezpieczeństwa – wszystko to spoczywa na osobie zarządzającej. Dla każdego z nas, niezależnie od tego czym się zajmujemy, istotne jest poczucie sensu naszej pracy. Jeśli wiem, czemu ona służy, jeśli ma ona znaczenie dla innych, jest ważna i doceniana, chcę ją wykonać jak najlepiej, mam motywację. Dobrze określone wartości nie tylko motywują zespół, ale także budują jego morale. Wszystko to wpłynie pozytywnie zarówno na atmosferę pracy, na sam zespół, ale także na wizerunek waszej firmy.

Zapraszam do przetestowania Demo oraz bezpłatnej prezentacji online.

Wersja mobilna instalator365 już jest!

Wersja mobilna już działa! Przydzielanie zadań pracownikom jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Teraz dzięki aplikacji mobilnej mobilny pracownik może mieć dostęp do swojego kalendarza i podstawowych danych o inwestycji oraz klientach. Aplikacja działa na różnych systemach operacyjnych, takich jak IOS i Android, i jest dostępna dla wszystkich urządzeń obsługujących przeglądarki, takich jak Chrome, Safari, Samsung czy Firefox.

Przeczytaj więcej

CRM w Instalator365

CRM, czyli Customer Relationship Management, to system zarządzania relacjami z klientami, którego celem jest poznanie klientów i dostarczanie im lepszej obsługi. Dzięki programom CRM można łatwo zarządzać bazą danych klientów, procesem sprzedażowym oraz planować działania marketingowe.

Przeczytaj więcej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Napisz do nas!